Tiskárna a knihárna

Technologie

PŘÍJEM DAT
Technické specifikace dodávaných dat

NÁTISKY
Kompozitní tiskové PDF musí být uloženo ve verzi 1.5, 1,6 nebo 1.7, zvlášť pokud dokument vytváří InDesign a jsou v něm použité efekty a průhlednosti. Pokud dokument PDF obsahuje přímé barvy je třeba uvést v objednávce přesnou specifikaci barvy. Dokument nevyhovuje, pokud obsahuje barvy RGB, LAB, ICC profily, OPI, negativní písmo menší než 9 b, vlasové linky a písmo menší než 5 b. Vlasové linky v dokumentu automaticky převedeme bez dalšíhoupozornění na tloušťku 0,3 b, přímé barvy potom do CMYKu. Za kvalitu dat, respektive hotové tiskoviny, která nepocházejí z Adobe Distilleru a jsou menší než 300dpi neručíme. Všechny texty doporučujeme vykřivkovat. Pokud nejsou texty vykřivkované, musí být všechny fonty korektně vložené do PDF. K datům je nutné dodat jako závazný vzor barevnosti certifikovaný digitální nátisk podle normy FOGRA39. Nedodání tiskového nátisku spolu s datyopravňuje zhotovitele k zamítnutí reklamace z hlediska technické kvality tisku a barevnosti.

DTP
Montáž zhotovujeme v programu XMF od Fuji. Další výstup před tiskem je možný na nátiskovou tiskárnu EPSONSTYLUS PRO9800, dále .pdf hotové montáže. Osvit probíhá na bezprocesní polymerové desky FUJI Brillia HD PRO-V.

DIGITÁLNÍ TISK
V průběhu letošního roku jsme pořídili digitální poloprodukční tiskový stroj MINOLTA Bizhub C6000. Tisk probíhá oboustranně ve formátu SRA3, gramáže 100-350g.

TISK
Tiskneme na tiskových strojích HEIDELBERG CD102-4 a MAN ROLAND 705B. Standartně je dvousměnný provoz, dle potřeb je provoz nepřetržitý.

DOKONČUJÍCÍ ZPRACOVÁNÍ
Papír po tisku pro následné zpracování řežeme na řezacím centru POLAR AT XT115. Centrum obsahuje nakládací stoly a plošiny, střásací stroj a vykládací zařízení. Vše na formát B1. Dále skládáme na 3 falcovačkách STAHL, od formátu B1 do A6 (menší dle dalších specifikací), 4 kapsy + 2 křížové lomy, vykladač s předlisem, perforování, bigování a lepení složek ve falcovačce Šití drátem zajišťujeme na nově instalované lince Mueller Martini PRIMA Plus Tandem. Tyto v podstatě dvě linky, každá s kapacitou 14.000 ks vazeb/hodinu, jsou schopny ve třísměnném provozu zajistit produkci více jak 500.000 vazeb denně. Přestavbou se systémem Amrys a s automatickými nakladači jetento počet s minimálním personálním obsazením více než reálný. Samozřejmostí je kontrola nakládaných složek kamerovými snímači. Pro aplikaci příloh dovazeb je zde vlepovačka se stejnou kapacitou. Vazbu V2 – lepenou zhotovujeme na lince WOHLENBERG City4000, formát vazby B4 – A6, síla hřbetu 5 – 70 mm, 9 nakládacích stanic, rychlost 4.000 vazeb za hodinu Od letošního roku nabízíme našim zákazníkům též kompletní dokončení výroby kalendářů TWIN vazbou. V nabídce máme formáty od stolních kalendářů po formát A2. Hotové tiskoviny dále dle přání zákazníků balíme do folie skupinově (PVC a PE), do papíru, na základně dohody možnost dodání papírových krabic, expedice na vratných i nevratných paletách, obaleno streč. folíí a páskováno.

DOPRAVA
Dopravu tiskovin zajišťujeme na místo určení vozidly IVECO (3,5t s čelem), VW CRAFTER (3,5t) a VW Transporter (1,2t).

Novinky: